جدیدترین کتب
خانه 10 کتب انگلیسی English Books 10 اصطلاحات و تعبیرات Idioms & Expressions 10 دانلود جزوه آموزش اصطلاحات انگلیسی به زبان فارسی

دانلود جزوه آموزش اصطلاحات انگلیسی به زبان فارسی

 

 

 

اصطلاحات (Idiom) به عبارات و یا جملاتی اطلاق می شوند که معنای صحیح و دقیق آن ها از معنای لغات آن ها قابل برداشت نیست و بایستی لغات آن ها را به صورت یک واحد مستقل و یکپارچه زبانی در نظر گرفت. به عبارت دیگر معنای یک اصطلاح برابر با معنای مجموع لغات تشکیل دهنده آن اصطلاح نیست.به عنوان مثال اصطلاح “for the birds” را در نظر بگیرید که به معنی ” uninteresting and meaningless” می باشد و همان طور که واضح است معنی لغات تشکیل دهنده این عبارت کاملا بی ارتباط به معنای اصطلاح می باشد. برای درک معنای این اصطلاح به مثال زیر توجه کنید:

“They went to a poetry reading, but they got bored and restless. As far as they were concerned, it was for the birds!”

جدای از مشکلات و سختی ها در درک و استفاده از اصطلاحات در زبان انگلیسی، اصطلاحات بخش بسیار مهمی از فرآیند یادگیری زبان انگلیسی می باشند اصطلاحات بخش زیبا و جذاب زبان انگلیسی هستند که در انواع گونه های زبانی کاربرد دارند. چه رسمی و چه غیر رسمی، چه کلامی و چه نگارشی. مهارت های زبان آموزان به طور سریع و چشم گیری افزایش خواهد یافت در صورتی که بتوانند با اعتماد به نفس و به طور صحیح اصطلاحات را بفهمند و از آن ها استفاده کنند.

بسیاری از اصطلاحات کاملا غیر رسمی (Informal) می باشند و لذا بایستی دقت و توجه کامل را در استفاده از اصطلاحات مبذول داشت تا مبادا اصطلاحی در جایی نامناسب به کار برده شود. اگر تمایل به مطالعه ی کتاب ها، مجلات و روزنامه های انگلیسی زبان دارید و یا دوست دارید از فیلم ها، سریال ها و یا ترانه های انگلیسی زبان لذت ببرید لذا به ناچار بایستی آشنایی کامل و مبسوطی با اصطلاحات زبان انگلیسی داشته باشید زیرا تمامی این مطالب سرشار از اصطلاحات متفاوت می باشند که تنها اطلاع از معانی آن ها باعث لذت بردن از کتاب، فیلم و …. می گردد. علاوه بر مطالب ذکر شده بسیاری از مردم اغلب برای شوخی کردن در مورد خودشان، اشخاص دیگر و یا موقعیت ها از اصطلاحات استفاده می کنند.

علاوه بر مطالب فوق توانایی شما نیز در سخن گفتن به زبان انگلیسی بسیار طبیعی تر و شیوا تر به نظر خواهد آمد اگر در مکالمات روزمره و یا نگارشات غیررسمی خود از اصطلاحات استفاده کنید. البته این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که زیاده روی در استفاده از اصطلاحات باعث تصنعی شدن و از بین رفتن زیبایی آن می شود.

اصطلاحات یک زبان، فرهنگ و تاریخ یک ملت را با دیگران به اشتراک می گذارد که اهمیت یادگیری آن ها را برای زبان آموزان دو چندان می کند. بسیاری از اصطلاحات از میان آثار بزرگانی چون شکسپیر، والتر اسکات، لوئیس کرول و حتی انجیل استخراج شده و رایج شده اند. از سوی دیگر بسیاری از اصطلاحات از فرهنگ عامه ی مردم به یادگار مانده اند. به عنوان مثالی از این گونه اصطلاحات “To hold one’s horses” را در نظر بگیرید که به معنی “صبر کردن و منتظر ماندن برای شخصی یا چیزی” می باشد و ریشه در زمانی دارد که مردم از اسب برای حمل و نقل استفاده می کردند و برای منتظر ماندن بایستی افسار اسب خود را نگه می داشتند.

Hold your horses,” the man said when his friend started to leave the store.

مهم ترین دلیل اهمیت یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی را می توان برای افرادی بیان کرد که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی علی الخصوص کشورهای انگلیسی زبان برای ادامه تحصیل یا کار را دارند. یک فرد زمانی در اجتماع خود کامل پذیرفته می شود که توانایی کامل در برقراری ارتباط را داشته باشد و بتواند خود را همانند یک انگلیسی زبان در ایجاد و تداوم روابط گوناگون مسلط نشان دهد که این امر مستلزم سخن گفتن همانند یک انگلیسی زبان است و در این جا اصطلاحات شدیدا نقش خود را پر رنگ می سازند.

 

 

[ms_image_frame src=”https://triggerpnu.ir/wp-content/uploads/2017/05/11.png” border_radius=”2″ link=”” link_target=”_self” light_box=”yes” class=”” id=””]

 

دانلود جزوه آموزش اصطلاحات انگلیسی به زبان فارسی

  • نویسنده:تریگر پی ان یو
  • تعداد صفحات:۱۱۹ صفحه
  • حجم فایل:۱۵ مگابایت
  • زبان:انگلیسی و فارسی
  • فرمت:پی دی اف
  • منبع:تریگر پی ان یو
  • رمز فایل:نمایش بعد از خرید

 

 

این فایل بصورت مداوم در حال بروزرسانیست لذا بعد از هر بروزرسانی رسید خرید با لینک فایل بروزرسانی شده به ایمیل شما ارسال می گردد

درباره ی علیرضا امیری

علیرضا امیری مدرس و مترجم زبان انگلیسی و نویسنده تریگر پی ان یو

همچنین ببینید

کتاب موفقیت در گرامر شماره دو Success with Grammar grade 2

Give students the targeted, skill-building practice they need with these standards-based books! Each workbook includes …

نظرتان را بگذارید؟

avatar
  عضویت  
مطلع شدن از
error: متاسفیم.امکان این عمل وجود ندارد.