جدیدترین کتب
خانه 10 آزمون EPT 10 بسته آموزشی و نمونه سوالات آزمون زبان انگلیسی EPT

بسته آموزشی و نمونه سوالات آزمون زبان انگلیسی EPT

کسب نمرۀ مناسب در آزمون زبان دکتری یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان آزمون های MSRT ،MHLE ،EPT و تولیمو است. سؤال مشترک بسیاری از داوطلبان این است که با وجود مشغله های دیگر و زمان اندکی که در اختیار دارند، چگونه می توانند برای آزمون، آمادگی لازم را کسب نمایند؟ برای رفع این مشکل تلاش کردم تا منابعی را فراهم کنم که بتوانند داوطلبان را در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل مهیای شرکت در آزمـون کنند.

همانطور که می دانید یکی از بهترین روش های آمادگی برای یک آزمون، تمرین و تجزیه و تحلیل آزمون های ادوار گذشتۀ آن آزمون است. از اینرو، تلاش کردیم تا مجموعه سؤالات آزمون EPT را گردآوری نموده و با ارایۀ پاسخ های کاملاً تشـریحی بتـوانیم آن را به منبـعی مفیـد برای داوطلبـان عزیز تبـدیل کنیم.

بخش‌های مختلف آزمون EPT
این آزمون دارای ۱۰۰ سؤال است و از ۴ بخش زیر تشکیل می‌شود:
۱. بخش اول: واژگان که شامل حدود ۲۵ تست می‌شود.
۲. بخش دوم: گرامر و ساختار جملات که شامل ۳۰ سؤال تشخیص خطا و ۱۰ سؤال چهار گزینه‌ای است.
۳. بخش سوم: درک مطلب که شامل ۲۰ سؤال درک مطلب است.
۴. بخش چهارم: کلوز تست که شامل ۱۵ سؤال چهار گزینه‌ای است.

برای بخش واژگان آزمون ای پی تی توصیه می‌شود به ترتیب کتاب‌های ۵۰۴ واژه، واژگان ضروری تافل و ۱۱۰۰ واژه را مطالعه نمائید. پس از تجزیه و تحلیلی که انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که حدود ۵۰ درصد سؤالات این بخش، از کتاب ۵۰۴ واژه مطرح می‌گردد و مابقی عمدتاً از کتاب‌های واژگان ضروری تافل و ۱۱۰۰ واژه مطرح می‌شوند.
بـرای تسلـط بر بخـش گرامـر آزمون ای پی تی که به نوعـی مهـم ترین بخش آزمـون است نیـز توصـیه می‌شود این کتـاب گرامر جامع آزمون های زبان را به‌دقت مطالعه نمائید. پس از بررسی های صورت گرفته، به این نتیجه رسیدیم که با مطالعۀ دقیق کتاب، داوطلبان توانایی پاسخگویی به بیش از ۹۵ درصد سؤالات بخش گرامر را خواهند داشت.

بـرای تسلط بر بخش درک مطلب نیز توصیـه می‌شود  درک مطلب جـامع آزمـون های زبـان را مطالعه نمائید. پس از بررسی‌های صورت‌ گرفتـه، به این نتیـجه رسیدیم که با مطالعۀ کتـاب، داوطلبان به راحتی توانایی پاسخگویی به سؤالات این بخش را خواهند داشت.  لغات مهم و پرتکرار متن ها با رنگ آبی مشخص شده‌اند و در پاسخ تشریحی آورده شده‌اند. توصیه می‌شود این لغات را به ذهن بسپارید.
بـرای تسلط بر بخـش کلوز تست نیز توصیه می شود نکات زیر را به‌دقت مطالعه نمائید:
کلوز تست، قسمتی از یک متن است که برخی از کلمات آن حذف شده‌اند و داوطلب بایستی کلمات مناسب را از بین گزینه ها انتخاب نموده و در جاهای خالی قرار دهد. پاسخگویی به این نوع تست ها مستلزم توانایی درک بافت متن و تسلط بر واژگان و گرامر است. می‌توان گفت که این بخش جزو بخش های دشوار آزمون ها محسوب می‌شود؛ زیرا همانطور که اشاره شد، سؤالات این بخش ترکیبی از گرامر و واژگان بوده و نیازمند درک کلی داوطلب از کل متن و ایدۀ اصلی و بافت کلی آن است. دقت کنید که برای پاسخ به این سؤالات شما بایستی به جملات قبل و بعد نیز توجه کنید.

مباحث گرامری که در این بخش از آزمون حائز اهمیت هستند، عبارتند از:

 • انواع زمان‌ها و قیدهای نشانۀ آنها
 • مطابقت فاعل و فعل
 • حروف اضافه
 • ضمایر فاعلی، ضمایر مفعولی، ضمایر انعکاسی و تفاوت صفات ملکی با ضمایر ملکی و جایگاه و کاربرد آنها در جمله
 • جایگاه فاعل، فعل و مفعول در جمله
 • اَشکال فعلی مختلف (اسم مصدر، مصدر با to، شکل سادۀ فعل) و کاربردهای آنها
 • ربط‌دهنده‌های مورد استفاده در انواع جمله‌واره‌ها
 • ساختارهای مجهولی
 • حروف اضافۀ مناسب برای هر فعل یا کلمه
 • زمان متن و جمله
 • collocationها «هم‌نشینی کلمات»

برای حل سؤالات کلوز تست مرحلۀ اول آشنایی با موضوع متن است. برای این کار، متن را به‌دقت مطالعه کنید تا موضوع و تم متن را درک کنید. با انجام این کار، پاسخگویی به سؤالات بسیار ساده خواهد شد و شما می‌توانید لغات و گزینه‌هایی که برای جای خالی مناسب‌تر هستند را انتخاب کنید. بدلیل اینکه کلوز تست‌ها یک تم داستانی را دنبال می‌کنند، تمامی تکنیک‌هایی که برای درک مطلب در کتاب ارائه شده را با دقت مطالعه نمائید.
بخاطر داشته باشید که همۀ جملات متن با یکدیگر در ارتباط هستند و هیچ جمله‌ای را جدای از متن در نظر نگیرید. در پاسخ به سؤالات واژگان، به مقولۀ دستوری (اسم، فعل، صفت، قید، ضمیر، حرف اضافه، حرف تعریف و ربط‌دهنده بودن) کلمه‌ای که بایستی در جای خالی قرار گیرد، توجه کنید.

در اینجا متوانید تعدادی از صفحات این بسته را به صورت رایگان دانلود نمایید.

بسته آموزشی و نمونه سوالات آزمون زبان انگلیسی EPT

 

 • عنوان:بسته آموزشی و نمونه سوالات آزمون زبان انگلیسی EPT
 • زبان: انگلیسی و فارسی
 • نویسندگان:دانشگاه آزاد اسلامی
 • تعداد صفحات:۳۰۴ صفحه
 • حجم:۵٫۵ مگابایت
 • منبع:یاهو فایل

 

 

 

 

درباره ی علیرضا امیری

علیرضا امیری مدرس و مترجم زبان انگلیسی و نویسنده تریگر پی ان یو

همچنین ببینید

جزوه ۱۲۱۲ واژه ضروری برای موفقیت در آزمون تافل

جزوه ۱۲۱۲ واژه ضروری برای موفقیت در آزمون تافل حجم جزوه: ۹ مگابایت تعداد صفحات …

نظرتان را بگذارید؟

avatar
  عضویت  
مطلع شدن از
error: متاسفیم.امکان این عمل وجود ندارد.